تونر چیست؟

تونر چیست و چه زمانی و چگونه باید از تونر استفاده کنیم؟

این را میدانیم که محصولات آرایشی باید بعد از پاک‌سازی و قبل از مرطوب ساختن پوست استفاده شوند. این یعنی این که باید دو بار در روز از آن استفاده کنید، یک بار صبح و یک بار شب. در ادامه مراحلی آمده که با دنبال کردنشان می‌توانید بیشترین کارکرد تونر را روی پوست خود، ببینید:

وقتی پاک‌سازی پوستتان را انجام دادید، مقدار کمی تونر را روی پنبه آغشته کنید. پنبه شما نباید خیس باشد.
پنبه را به دو نیم تقسیم کنید که هر نیمه را بتوانید روی یک نیم کره صورت استفاده کنید.
با انجام حرکات چرخشی از داخل به بیرون، پنبه را روی کل صورتتان بمالید.
می‌توانید از تونر پوست روی گردنتان هم استفاده کنید.
به پوستتان اجازه دهید به طور کامل آن را جذب کند و سپس سراغ آبرسان بروید.

همان‌طور که می‌بینید، هیچ کاری آسان‌تر از استفاده از تونر نیست. بهترین چیز این است که این روتین ۳۰ ثانیه‌ای می‌تواند تفاوتی بسیار شگرف در سلامت پوست صورتتان ایجاد کند.

بهترین زمان استفاده از تونر
انواع تونر کدام هستند؟

تونر تراست چیست

این لوازم آرایشی، انواع مختلفی دارد، درست مثل میسلار واتر، لوسیون و آب گرم. علاوه بر این، ما ۴ نوع اصلی تونر داریم که با توجه به خواصی که برای پوستتان دارند، دسته بندی شده‌اند:

 تند و تیز: آن‌ها برای کنترل تولید سبوم و بستن منافذ طراحی شده‌اند.
 تحریک‌کننده: مناسب برای به دست آوردن پوستی نرم و کاهش علائم پیری
 نرم‌کننده: این محصولات بسیار مرطوب‌کننده و مغذی هستند.
تسکین‌دهنده: همان‌طور که از اسمشان پیداست، خاصیت تسکین‌دهنده و تجزیه‌کنندگی دارند.
کدام تونر برای صورتمان مناسب است؟

شاید این اولین سؤالی باشد که به ذهنتان برسد. طیف گسترده‌ای از محصولات آرایشی وجود دارد که از این میان سخت می‌شود چیزی مناسب برای پوست پیدا کرد. در جدول زیر، می‌توانید تونر مناسب برای پوستتان را پیدا کنید:

نوع پوست تونر توصیه شده دلیل؟
نرمال تقریباً همه، به غیر از تونرهای تند و تیز تونرهای بسیار تند و تیز می‌توانند پوست را خشک کنند!
خشک تونر نرم‌کننده آن‌ها یکی از مرطوب‌کننده‌ترین لوازم آرایشی هستند.
ترکیبی توصیه می‌شود که دو تونر مختلف را برای بخش‌های مختلف صورتتان استفاده کنید. هر ناحیه از صورت ویژگی خودش را دارد.
چرب تونر تند و تیز آن‌ها منافذ پوست را می‌بندند و تولید سبوم را به تعادل می‌رسانند.
حساس تونر تسکین‌دهنده خاصیت تجزیه‌کنندگی و ضد التهابی دارند.
بالغ تونر تحریک‌کننده پوست را نرم می‌کنند. علاوه بر این، اغلب دارای آنتی‌اکسیدان هستند.
مستعد آکنه تونر تند و تیز جلوی تولید بیش از حد چربی را می‌گیرند.

باید نوع پوست خود را بدانید که بتوانید انتخاب کنید. اکنون که این جدول را مطالعه کردید، پیدا کردن تونر مناسب برای پوستتان کار سختی نخواهد بود.تونر پوست چرب تراست

به دنبال چه مواد مؤثره‌ای در تونری که می‌خریم، باید باشیم؟

اکنون که متوجه شده‌اید کدام تونر مناسب پوستتان است، باید از میان طیف گسترده‌ای از محصولاتی که در بازار هست، انتخاب کنید. به همین منظور، بسیار مهم است که به مواد مؤثره مختلفی که در ساخت وسیله آرایشی‌تان به کار رفته، دقت کنید.

مواد مؤثره لازم برای تونر
تونر پوست چرب تراست

در ادامه فهرستی از مواد مؤثره اصلی طبق نوع پوستتان آمده است:

نوع پوست مواد مؤثره ضروری
نرمال هیالورونیک اسید، آب رز، آلوئه ورا
خشک هیالورونیک اسید، ویتامین ای، آب رز
ترکیبی فندق افسونگر، اسید لاکتیک، گلیسیرین
چرب روغن درخت چای، اسید سالیسیلیک، فندق افسونگر
حساس آلوئه ورا، بابونه، آمینواسید
بالغ ویتامین ای و سی، سلول‌های بنیادی گیاهی و آلفا لیپوئیک اسید
ضد آکنه روغن درخت چای

منتول و الکل دو مواد مؤثره‌ای هستند که باید از آن‌ها پرهیز کنید. درحالی‌که ممکن است حس شادابی به شما بدهند اما پوستتان را در طولانی‌مدت خشک می‌کنند.تونر پوست چرب تراست

تونر چه کاربردهای دیگری دارد؟

اگرچه هدف اولیه آن‌ها مراقبت از پوست در میان پاک‌سازی و مرطوب‌کننده است، اما بسیاری از زنان از آن به دلایل دیگری نیز استفاده می‌کنند. تونرها، بهترین اسپری‌های خنک‌کننده روزانه به شمار می‌روند یا بهترین اسپری فیکس کردن آرایش نیز هستند. درواقع، بسیاری از شرکت‌های آرایشی در حال حاضر محصولاتی در قالب را این اهداف، تولید می‌کنند.

آیا باید تونر را همیشه با استفاده از پنبه روی صورتمان بمالیم؟

سؤال دیگری که ممکن است برای خانم‌ها پیش بیاید این است! برخی از ما خیلی علاقه‌ای به استفاده از پنبه نداریم – چه به خاطر بافتی که دارد یا رد کوچکی که ممکن است روی صورتمان باقی بگذارد. اگرچه برخی تونرهای خاص را باید حتماً با پنبه استفاده کرد اما خبر خوب این که شما جایگزین‌های دیگری دارید که می‌توانید از آن‌ها نیز بهره ببرید:

اگر تونر شما حالت اسپری کردنی دارد، می‌توانید آن را درست مثل هر اسپری دیگری مستقیماً روی پوستتان بزنید.
همچنین می‌توانید آن را روی دستانتان بزنید و سپس روی صورتتان بمالید. اگر این روش را انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید این کار با استفاده از کلف دستتان و به آرامی انجام خواهید داد. هرگز آن را روی صورتتان به صورت مالشی استفاده نکنید.
ترفندی حرفه‌ای: مقدار کمی تونر را روی دستتان بگذارید، سرتان را خم کنید و آن را روی صورتتان بگذارید. این کار باعث افزایش جریان خون می‌شود.
اگر نمی‌خواهید از پنبه استفاده کنید، توصیه می‌کنیم که دستورالعمل تولید کننده را پیش از خرید بخوانید. همیشه باید از توصیه‌هایی که روی محصول نوشته شده است، پیروی کنید.

برای آشنایی با نحوه استفاده از تونر، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را حتماً مطالعه نمایید.

همه چیز درباره استفاده از تونر

اگر به دنبال از بین بردن آلودگی‌های پوستی خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ استفاده از تونر بروید. اگر باور نمی‌کنید، این مطلب را بخوانید و مطمئن شوید!

معیار خرید تونر چیست؟

نمی‌شود این مطلب را بدون بررسی مهم‌ترین معیارهای خرید تونر، به اتمام رساند. این نکات به شما کمک می‌کند تا به تونری مناسب دست پیدا کنید. چه اهل آرایش باشید چه صرفاً دنبال این باشید که ظاهری خوب داشته باشید، توجه به عوامل زیر می‌تواند امر مهمی باشد:

الف) نوع پوست

همان‌طور که به طور مفصل گفتیم، اولین چیزی که باید در هنگام خرید تونر به خاطر داشته باشید، نوع پوستتان است. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا نیازهای شخصی‌تان را شناسایی کرده و روی نقاط ضعفتان تمرکز کنید.

در ادامه نکاتی مناسب برایتان آماده کرده‌ایم:

نوع پوست نیاز اساسی
نرمال مراقبت روزانه
خشک مرطوب‌کنندگی
ترکیبی متمایز ساختن نواحی مختلف
چرب کنترل کردن تولید سبوم
حساس حذف یا کاهش التهاب
بالغ به حداقل رساندن علائم پیری
مستعد آکنه کنترل کردن تولید سبوم

به خاطر داشته باشید که این‌هانشانه‌هایی برای اهداف کلی هستند و هر پوست با دیگری فرق می‌کند. هیچ‌کس شما را بهتر از خودتان نمی‌شناسد، پس وقت بگذارید و ببینید کدام تونر برای پوستتان مناسب است.

ب) نوع تونر

این یکی دیگر از معیارهای مهمی است که نمی‌توانید از آن چشم‌پوشی کنید. درواقع، کاملاً مرتبط با معیار قبلی است. بسته به نیازهای مختلف پوستتان، باید دنبال تونری باشید که کاملاً با احتیاجات پوستتان تناسب دارد.

علاوه بر این، فراموش نکنید که ترکیب محصولات مختلف طبق  ضرورت‌هایی که گفتیم، می‌تواندکاملاً مفید باشد. پوست شما همیشه یک شکل نیست و بسیار مهم است که بتوانید با توجه به تغییراتش، نیازهایش را برطرف کنید. برای کمک به این اتفاق، بسیاری از برندهای لوازم آرایشی، تونرهای چند کاره را طراحی کرده‌اند.

نوع تونر
تونر پوست چرب تراست
پ) مواد مؤثره

احتمالاً اگر خیلی طرفدار آرایش کردن باشید این نکته برایتان کاملاً طبیعی باشد اما هرگز نمی‌توانید همه حواستان را جمع کنید. مواد مؤثره موجود در تونر بسیار مهم است. همان‌طور که میدانید، پوست صورت بی‌نهایت، حساس است و بسیاری از عوامل خارجی می‌توانند به آن آسیب بزنند. به همین جهت، ما به شدت توصیه می‌کنیم که سراغ تونرهای طبیعی بروید.

می‌توانید به دنبال محصولاتی باشید که از گیاهان، روغن‌های اساسی یا گل‌ها ساخته شده‌اند و از محصولاتی که شامل پارابن و الکل هستند، اجتناب کنید. درحالی‌که ماندگاری آن‌ها بیشتر است اما در طولانی‌مدتمی‌توانند عوارض جانبی بسیار زیادی داشته باشند.

ت) سایر خصوصیات

دلیل این که چرا از شما می‌خواهیم به این مورد توجه کنید این است که فکر می‌کنیمیک‌قدم پیش رفتن همیشه خوب است –به‌خصوص وقتی صحبت مراقبت از پوست به میان باشد. به همین خاطر، تشویقتان می‌کنیم که سایر خصوصیاتی که تونر شما می‌تواند به شما بدهد را بررسی کنید. برخی از محبوب‌ترینویژگی‌های تونر می‌تواند شامل ضد پیری و ضد خستگی باشد. به طور خاص هنگام استفاده از تونر برای روتین صبح، این موضوع و خصوصیت، بسیار مفید است.

ث) کیفیت

درواقع نشان‌دهنده جنبه‌های دیگر است. اول از همه، به کیفیت محصول در ترکیباتی که استفاده کرده و آزمایشات پوستی‌ای که از سر گذرانده اشاره دارد. به نظر می‌رسد مشخص باشد اما این موضوع می‌تواند جلوی بسیاری از واکنش‌های آلرژیک ناخواسته را از شما بگیرد.

از طرف دیگر، کیفیت همچنین با نتایجی که تونر صورت دارد، قابل ارزیابی است. شما دو راه دارید که بیشتر درباره این موضوع بفهمید: می‌توانید خودتان محصول را تست کنید یا درباره‌اش در وب‌سایت‌های مختلفی که دیگران نوشته‌اند، بخوانید.

کیفیت محصول در هنگام خرید تونر
تونر پوست چرب تراست

در این قسمت از مقاله میخواهیم دو محصول خیلی عالی را به شما معرفی کنیم:

تونرهای مغذی و پاک‌کننده پوست تراست!

این تونرها در دو نوع و برای پوست‌های خشک تا نرمال و مختلط تا چرب تولید می‌شوند. این محصولات باقی‌مانده مواد آرایشی و آلودگی‌ها را از منافذ پوست شما پاک می‎کنند و هیچ ردی از آلودگی روی پوست به جای نمی‌گذارند. همچنین به کوچک شدن منافذ باز پوست شما کمک شایانی می‌کنند.

این تونر ضمن پاک‌سازی پوست از باقی‌مانده مواد آرایشی، ترشح چربی پوست را تنظیم و کنترل کرده و با این کار از بروز جوش و آکنه روی پوست ما جلوگیری میکند. از دیگر مزایای این محصول آبرسانی پوست، تنظیم‌کنندگی pH پوست و رفع التهاب و قرمزی پوست است.

تونرهای مغذی و پاک‌کننده پوست تراست!

این محصول در کنار این که ذرات باقی‌مانده آلودگی‌ها را به خوبی از پوست شما پاک می‌کند، رطوبت پوست شما را تامین کرده و آن را به خوبی آبرسانی می‌کند. همچنین این محصول منافذ پوست شما را جمع کرده و از ایجاد حساسیت و التهاب و قرمزی در پوست شما جلوگیری می‌کند.تونر پوست چرب تراست

رفتن به صفحه اصلی فروشگاه


شاید به این محصولات هم علاقه داشته باشید…

تونر مناسب پوست نرمال تا خشک تراست

محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست

محلول میسلار پاک کننده آرایش (پوست مختلط تا چرب)

ژل شوینده کنترل‌کننده چربی پوست (پوست چرب و مختلط)

‫0/5 ‫(0 نظر)